Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 24.6.2018 20:24
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

strnisko
1 2 57

Fórum USA:  obrat?

tak vrchol máme asi za sebou a teď budeme hledat dno ne? AMD skoro na 16, už jsem si říkal, kam se jim to podaří. Teď bude ten jejich market maker hledat co nejlevnější nákupy.

Fórum USA:  dolar

nó hezký, tak se mi to líbí. V pondělí chtělo FIO za dolar 22,50 při lepším kurzu nad 10 tisíc dolarů. Dneska 21,89. že by konečně ČNB začla za korunu trochu intervenovat?

Fórum USA:  AMD

nó teda, na AMD to roztočili pořádně. Kdopak si tady teď mne ruce? přiznejte se :)

ČEZ:  ČEZ

:)) Ten Roman se pěkně napakoval. Nemusí do smrti chodit do práce. A jeho děti a možná i děti jejich dětí...

Fórum USA:  body obratu?

Koukám Microsoft pingnul na 99,99. Mělo to být 100, ale na drobný se asi nehraje. AMD už to vzdalo, plácá se pod 14. Tak zítra očekávám pořádné zahýbání směrem dolů. A následující dny, možná týdny poklesy.

Fórum USA:  30 miliard

co mě vedlo? měl jsem zrovna prodělek a chtěl jsem to dohnat jednou dividendou. Takže dividenda. Ale hlavně moje obří blbost to byla. Právě díky tomu, že jsem si o té firmě nic nezjistil.

Fórum USA:  30 miliard

nemám tě bloklýho, čtu tě. jen ti nerozumím. jednak jsou tvé věty příliš rozvité, košaté až květomluvné a jednak jsou tvé příspěvky příliš dlouhé, takže mi unikne smysl. Jsem jako počítač, který potřebuje počítačový jazyk s jasnými příkazy.
Čili ne jako: "" Povídá žena manželovi: Dojdi do krámu, vem jeden chleba a když budou mít rohlíky, tak jich vem deset.""
Chlap přijde z krámu a přinese deset chlebů.

Fórum USA:  30 miliard

ok, v pohodě. netrap se nějakou pijavicí. po zamyšlení jsem si tím vlastně ventiloval frustraci z toho, že mi tu nikdo nepomůže, zatímco já se snažím seč můžu. dej sem, co můžeš, ikdyž za tebe obchoduje software. Rád si to přečtu.

Fórum USA:  30 miliard

s hysterčením máš pravdu to uznávám. Zkus si představit, že ze dne na den ti padne akcie o 50%. Aniž bys měl šanci mít proti tomu nějakou obranu. Jj, zvolil jsem sračku firmu STON. Tvrdé akcii se tohle nemůže stát. Nevěřím, že kdyby třeba Apple vyhlásil poloviční dividendu, že by padnul o půlku hned na openu. A myslím, žes to byl právě ty, kdo se mi tu kvůli tomu STONu vysmíval.
Proto sem píšu svoje zkušenosti, aby z toho ostatní měli užitek. A mrzí mě, že tu není víc takových lidí.

Fórum USA:  květen, červen - vybírání zisků

Každý rok probíhá vybírání zisků velkých fondů. Vyplácí svým investorům nebo jak je nazvat. Takže teď to leze nahoru a červenec srpen bude zas okurková sezona. V září očekávám korekci, možná těch 20-30% jak tu psal HamounPepa. Na AMD a dalších měkkých titulech určitě proběhne 30%. Ale na jakou hodnotu se to AMD vyškrábe, to netuším.
Smyslem příspěvku bylo, abyste zvážili, jestli není nejvhodnější čas prodat do července. Věřím, že zkušení už to vědí, jen jsou líní nebo spíš nechtějí to sem napsat.

Fórum USA:  30 miliard

fanouš2: já si teda nevybavuju, že bys sem napsal něco užitečného o burze, o výdělcích. spíš tě mám zafixovaného jako jednu z pijavic, tj. člověk, který sem nic užitečného a nápomocného nedá, jen saje. A když to tu někdo plevelí politikou, tak ti to vadí právě proto, že nemáš užitek, který ty tak sobecky potřebuješ. Hoď sem nějakou svou taktiku, akcii, obchod.

Fórum USA:  nějaký přehřátý

AMD na skoro 14, to vypadá podivně. Hlavně to moc dlouho všechno roste. No nic, něco se musí stát. Takhle přehřátý to dlouho nevydrží, zítra nebo v pátek (černý pátek?) by to mělo začít padat.

Fórum USA:  Dolar

Pindáte a pindáte a dolar letí nahoru. Kdybyste k něčemu byli, tak tu před měsícem napíšete, ať dolar koupím :)
https://www.w4t.cz/usdczk/

Fórum USA:  dluhy

a Kalousek zase říkal, že dobře už bylo. My se teda lépe nemáme, jako rodina. Potraviny jsou stále dražší, bydlení se stává nedostupné. Všechno se jen zdražuje. Děti stojí čím dál více, myslím náklady na školní potřeby, pobyty, kroužky.

ČEZ:  pro ty, kteří mají hypotéky

Guvernér Rusnok také pro Reuters řekl, že ČNB by mohla přikročit k rychlejšímu a výraznějšímu zvyšování úrokových sazeb, pokud by koruna po delší dobu zůstala na slabší úrovni, než centrální banka původně předpovídala. Jeho slova citaval server České noviny.

Rusnok dostane mediální prostor také dnes. Od 12:30 vystoupí v pořadu iDNES tv „Rozstřel“. Témata pořadu jsou vývoj domácí ekonomiky, měnová politika a úrokové sazby.
--- přebráno z RoklenFX ---

Fórum USA:  svátek

Dnes nebudou zveřejněna žádná data ze Spojených států. Američané slaví, jako každé poslední květnové pondělí, Memorial Day (Den padlých). Jinak bude ale tento týden bohatý na nová čísla z USA. Ve středu bude oznámen vývoj HDP za první čtvrtletí a také Béžová kniha Fedu. Poslední den v týdnu pak nejdůležitější číslo, které vypovídá o tom, kolik ekonomika vytvořila míst mimo zemědělství, tzv. Non-farm Payrolls.
--- přebráno z Roklen FX ---

Fórum USA:  red alert

tebe snad platěj za to šíření poplašných zpráv :)

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

hmmm, tak to je teda pěkný. To sem taky mohl někdo napsat. No každopádně, koruna půjde pěkně doprdele i nadále. A to se moje tetička žijící v Německu divila, co to plácám o posilování dolaru. Ona ho prý vůči euru vidí víceméně stejně. Tak teď vím proč. Posraný Česko.

Fórum USA:  CLM a CRF

máte někdo? Jak to sleduju, tak se opakuje situace z loňska. Propad ke 14, pak návrat na 15 a zase propad. Následovat by měl teď pád a testování nějakého dna.

Fórum USA:  Roklen FX Daily - k dolaru

z toho vyplývá, že jsme rozvojový trh a to nejspíš znamená, že i rozvojová země.

1 2 57

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,031 064,1222.06.18
RMdolu-0,491 384,4522.06.18
DJIAnahoru+0,4924 580,8922.06.18
NASDAQdolu-0,267 692,8222.06.18
SP500nahoru+0,192 754,8822.06.18
DAXnahoru+0,5412 579,7222.06.18
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz