Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 24.6.2018 20:23
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze ke článku: Vyplatí se v dnešní době investovat do vlastního b

1

Vyplatí se v dnešní době investovat do vlastního b:  nesmysl

To ze Cesi berou vlastni bydleni jako normu a ze je to u nich zakoreneno??? To neni zadna norma, prumerny duchod je u nas 12 tis Kc, takze cesky duchodce si najem nemuze dovolit a nebo leda v pripade, ze bude jist mozna rohliky s vodou. Proto si musi poridit vlastni bydleni behem zivota. Toto je rozdil oproti jinym zemim, kde toho nutnost neni a neni problem byt stale v najmu.

Vyplatí se v dnešní době investovat do vlastního b:  nesmysl

xboris: přesně tak. Navíc realita je taková, že člověk už jen lehce nad 50 let podnájem těžko shání, protože o něj nikdo nestojí. Všichni chtějí mladé rodiny, rodiny středního věku, případně mladé singles jako studenti nebo čerstvě zaměstnaní.

Vyplatí se v dnešní době investovat do vlastního b:  nesmysl

na to jsi přišel jak, že nestojí? - nejlepší dva nájemníci, co jsme na jednom bytě měli, byl maďar po padesátce a indián středního věku (~35 - což sice není 'nad 50', ale také ani jedna z chtěných kategorií, co jsi vyjmenoval)

Vyplatí se v dnešní době investovat do vlastního b:  nesmysl

Ten článek opravdu moc smysl nemá. Z dlouhodobého ekonomického hlediska je bydlet v podnájmu (alespoň mluvíme-li o ČR) úplný nesmysl a asi ten jen znova napovídá o celkové finanční gramotnosti Čechů. Kor tady v ČR, jak říká kolega výše. Celý život vyhazujete peníze oknem, platíte je někomu jinému až do důchodu, kdy zjistíte, že vlastně na ten byt najednou nemáte a musí vás živit rodina (pokud nějaká je). Namísto toho, aby jste většinou naprosto stejné (ne-li dokonce menší) vkládali do svého a jednoho dne nemuseli nikomu nic platit, být ve svém, dělat si, co chcete, a neobávat se, že vás kterýkoliv rok může nájemce vykopnout, protože se ho třeba prostš rozhodne prodat. Možná, že se vhledem k těm západoevropským cenám hypotéka v Praze reálně vyplatí o něco více, než třeba v Ostravě, ale právě v Ostravě či zmiňovaném Ustí ten problém bude spíše o tom, že ti lidi na tu hypotéku pak ani nemají. A v Praze jsou bežně 20-25 tisíc měsíčně za nájem za běžný 2+1 byt opravdu nejhůře vyhozené peníze. A že jsou zaplacené úroky taky vyhozené peníze je další nesmysl. ˇUrokové sazby možná pomalu stoupají, ale stejně tak hodně významně stoupá i cenová hladina, která vám tak platbu úroků časem z velké části vlastně kryje. Platíte pořád stejně, řekněme 3% úrok při 3% inflaci, jaká je reálná sazba úroků hmm? Navíc si ještě případně 15% ročně snížíte na daních. A ještě k tomu při nějakém bonusovém příjmu třeba i hypotéku splatíte i dříve (dneska existují možnosti, jak to udělat bez poplatků, či za velmi nízké penále apod.
S názorem strnisko taky rozhodně nesouhlasím. já sám byt pronajímám, a ba naopak takoví jsou nejlepší. Záleží samozřejmě, jestli se byt pronajímá dlouhodobě nebo jen krátkodobě, ale z dlouhodobého hlediska jsou právě lidi nad 50 nejlepší. Mají svůj rutinní život, někde se usadí, přestěhují a tam pravděpodobně chtějí zůstat až do důchodu, pro nájemce ideální stav. Ba naopak mladé páry se stěhují, chtějí do novějšího, většího, mají děti (které dokáží převrátit byt vzhůru nohama mimochodem), rozvádí se, mění práce atd atd.....

1

Diskuze ke článku: Vyplatí se v dnešní době investovat do vlastního b Vlákno